ČASTÉ DOTAZY
Zde jsme připravili odpovědi na vaše časté dotazy. Nicméně pokud Vám ani jeden z dotazů nevyhovuje, jsou naše proškolené telefonistky připraveny Váš dotaz zodpovědět ve své pracovní době 8: 00 - 16:00, nebo se objednejte na konzultaci či kontrolu. Děkujeme za zájem a těšíme se na Vaší návštěvu.
Často kladené otázky
Je ošetření bolestivé?
Naše ošetření díky velice účinné lokální anestezii, je bezbolestné.
Potřebuji žádanku?
Ano. Naše zdravotnické zařízení má smluvní vztah se zdravotními pojišťovnami. Bez žádanky by nám dané ošetření zdravotní pojišťovny nemohly v plné výši proplatit.
Co čekat po chirurgické extrakci zubu?
Extrakce zubu ať prostá nebo "chirurgická" patří mezi chirurgické zákroky. Po zákroku některým reakcím organizmu nejde vždy předejít. Proto očekávejte po extrakci zubu obzvláště chirurgické, že operované místo může otéci, muže se v místě zákroku objevit modřina, která se může přesouvat po krku na hrudník. Dále může nastat snížené otevírání úst. V krku může otéct přilehlá mandle, můžete zažívat pocit podobný jako při angíně. Mohou natéci přilehlé mízní uzliny, které můžou být zvětšené. Po podané lokální anestezii může přetrvávat znecitlivení či brnění rtu a jazyka, které postupně vymizí. Může být i teplota až 38 stupňů Celsia. Tyto komplikace většinou ustupují do 3. až 4. dne po zákroku, kdy 3. den bývá vnímán, jako nejhorší. Proto je dobré s tím vším počítat a vzít si volno k nutné pooperační rekonvalescenci.
Jsem po chirurgickém zákroku a nevím zda je vše v pořádku?
Pokud si nejste jisti a vaše problémy nejsou v souladu s popisem (viz otázky výše), nebo se zhoršují vyhledejte lékařskou pomoc odpoledne a večer zubní pohotovost ve spálené ulici, či chirurgickou pohotovost v FN na Karlově náměstí, nebo soukromou zubní pohotovost. Dopoledne nás navštivte v pracovní době po konzultaci s telefonistkou na lince 511 444 900.
Co dělat, když extrakční rána moc krvácí ?
Pokud z rány vytéká veliké množství krve je dobré si vzít látkový kapesník udělat na něm veliký uzel do kterého se zakousnete v místě krvácení. Pokud krvácení do 2 hodin neustane, je nutné vyhledat lékařskou pomoc. Za krvácení se nepovažuje červené zbarvení sliny, které může být první dva dny častým jevem.
Beru prášky na ředění krve, jak se mám na ošetření připravit.
Obecně nejsme schopni ambulantně ošetřit pacienty, kteří užívají léky s proti srážlivými účinky tzv." léky na ředění krve" a mají INR nad 1,5, bez předchozí úpravy tohoto stavu. Pokud tuto hodnotu INR přesahujete objednejte se u nás nejprve na konzultaci před zákrokem, kde se domluvíme jak dále postupovat.
Beru, nebo bral jsem bisfosfonáty (např. bonviva), nebo biologickou léčbu (např. XGEVA), je možné chirurgický zákrok podstoupit ?
Tyto preparáty mají negativní vliv na reparační "hojivé" schopnosti kostěné tkáně, které blokují. Ambulantně není problém požadovaný zákrok provést, ale nejsme vždy schopni zamezit a řešit ambulantně následně vniklé komplikace nekrózy kostěné tkáně, které jsou časté. Proto obecně doporučujeme v takovýchto případech se nechat ošetřit na klinických pracovištích, kde jsou na řešení pozdějších komplikací lépe uzpůsobeny.
Bojím se ošetření, jaké jsou možnosti ?
V takovémto případě se k nám objednetjte na konzultaci, kde najdeme nejvhodnější možnost ošetření.
Co dělat po extrakci či chirurgickém zákroku?